Domov Blog Sledujem, spovedám LIFE IS BETTER IN BIKINIS

Sledujem, spovedám LIFE IS BETTER IN BIKINIS

od Lukáš Podracký

Rozhodol som sa, že v tejto kategórií Sledujem-Spovedám Vám budem prinášať rozhovory s ľuďmi, ktorí ma niečim  zaujali, inšpirujú, bavia a ktorých sledujem na Instagrame. Rozhovor vznikol na konci mesiaca Júl a prvá spoveď je s „Life is better in Bikinis“, tak poďme nato. 

View this post on Instagram

Toto mesto pristane podľa mňa každému! Kávová kultúra je silnejšia ako viera. Ľudia sa ťa 34x za deň opýtajú ako sa máš a šofér autobusu ti poďakuje za to že ťa mohol zviesť. Mesto je plné multikulti miešancov z celého sveta, takže pri vysvetľovaní kde všade som stihla bývať za posledné roky si pripadám úplne normálne. I kinda like it here. ? #zijemsydney . ? Captured by @hanas.travel.journal ? Baťušky od @ferwer.cz ? Kabelka z môjho @gadogado.cz ?️ Okuliare @eyerim.eyewear . . . #sydneycity #sydney #slovakgirl #slovacivosvete #czechgirl #balibabe #explorewomen #lifestyleblogger #lifeisbetterinbikinis #gadotravels #gadogadocz #eyerim #dolceandgabbana #dnescestujem #instatravel #igersczech #igersslovakia

A post shared by Juliana Antožyová (@life_is_better_in_bikinis) on

1. Na začiatok sa nám prosím Ťa predstav pre tých čo Ťa úplne nepoznajú alebo vôbec nepoznajú ?!

Ahoj! Volám sa Juli mám 28 rokov a som z Košíc. Posledných 7-8 rokov žijem mimo SR, pričom mám za sebou život v Prahe, Bangkoku, na Bali a momentálne kotvím v Sydney. Som vášnivý cestovateľ, na konte mám 28 navštívených krajín a aj preto som sa rozhodla založiť si cestovateľský lifestyle blog, ktorý sa volá Life is better in Bikinis. Práve na tomto blogu píšem články z mojich ciest a zo života, pridávam fotky a delím sa o zážitky so svetom. Okrem blogu mám ďalší projekt, ktorým je GadoGado.cz a ktorý ma za hlavný cieľ priniesť kúsok raja z Bali k ženám na SR a v ČR v podobe ručne šitých módnych doplnkov!

2. Kedy si začala blogovať a kedy si vytvorila vlastnú značku GadoGado.cz a s akým zámerom, čo si od toho očakávala ?

Oba moje projekty vznikli v približne podobnom čase a to konkrétne na jeseň v roku 2015. S blogom som nemala žiadne očakávania pretože vznikol úplne nevinne najmä pre rodinu a blízkych. S GadoGado.cz som mala vidinu spojenia mojej vášne pre módu, animalfriendly doplnkov a lásky k Bali.

3. Čo znamená pre Teba blog a značka GadoGado.cz teraz ?

Blog Life is better in Bikinis pre mňa znamená komunitu. Komunitu úžasných ľudí, ktorí sú už 2 a pol roka v tom celom čo zažívam so mnou. Denne ma čítajú, sledujú, píšu mi úžasné správy, dávajú feedback na články a fotky a v neposlednom rade mi títo ľudia neskutočne fandia! Je to pre mňa úžasné sledovať akých fajn ľudí môj blog spojil a vytvoril pre mňa jednu online nebojím sa povedať rodinu. GadoGado.cz pre mňa znamená to, čo na začiatku. Stále som týmto projektom pohltená a nebojím sa venovať mu môj čas a energiu, pretože sa mi to vždy vráti spokojnými zákazníkmi a to je pre mňa najväčšie zadosťučinenie.

4. Čím všetkým sa živíš a čo všetko preto musíš urobiť, aby si sa uživila ?

Živím sa oboma už spomenutými projektami + pracujem na pár projektoch ako content creator pre social média (najmä FB a IG). Momentálne si v Sydney hľadám ďalšiu prácu, keďže tento môj online svet mám už skvele zmanažovaný a cítim, že mám priestor a čas nadchnúť sa pre niečo nové. Potrebujem trošku čerstvého vzduchu pre moju kreatívnu dušu.

5. Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň a koľko hodín denne/týždenne sa venuješ samotnému blogu, značke GadoGado.cz a ďalším aktivitám spojených s prácou, ktoré Ťa živia a budujú Ti meno/značku ?

Tieto dni nemám úplne bežné, keďže som čerstvo presťahovaná do nového mesta na opačnom konci sveta. Čo tieto dni teda robím, je že si hľadám bývanie, prácu, spoznávam nové prostredie, ľudí a prehadzujem sa na časovú zónu a austrálsky prízvuk. Mojim projektom nech som ale kdekoľvek vo svete venujem pár hodín z dňa. Momentálne sú to približne 4 hodiny denne prevažne vo večerných hodinách Sydney času, kedy sa Európa zobúdza a mne sa plnia inboxy správami a emailami.

6. Aký je tvoj najväčší úspech v živote a naopak tvoje najväčšie zlyhanie, neúspech ?

Môj najväčší úspech je to, čo všetko som za posledných 28 rokov života stihla. Obrovský podiel na tom má moja rodina, najbližší, ale aj ľudia ktorých stretávam rôzne po svete a ktorí ma ovplyvňujú, formujú a podporujú nech sa už po hlave pustím do čohokoľvek. Zlyhanie resp. neúspech neviem pomenovať, pretože ja som optimista od kosti a aj keď sa mi občas niečo nepodarí snažím sa z toho vyťažiť, zhodnotiť čo ma tento neúspech mal naučiť, kam ma mal posunúť a hlavne sa z toho poučiť.

7. Dnes je doba sociálnych sietí, youtubu, vlogovania, blogovania a celkovo internetu, čo z toho využívaš pre svoju prezentáciu a kľudne daj odkazy ako Ťa na nich nájdeme ? Koľko času stráviš na sociálnych sieťach ? Keby si si mala vybrať len jeden ,,nástroj,, na svoju prezentáciu, ktorý by to bol a prečo?

100% s tebou súhlasím a som rada, že som s tým všetkým začala už takmer 3 roky dozadu, pretože ak by som mala začať dnes tak pri tak obrovskej konkurencii by som sa do toho asi nikdy nepustila. Mám vlastný web, blog, používam Facebook page aj pre blog aj pre moju značku no a tiež samozrejme Instagram znova pre oba moje projekty. Na videá som sa ešte neodhodlala, to zatiaľ prenechávam mladším ročníkom ktoré vládnu YT scéne. Na sociálnych sieťach trávim cca tie 4 hodiny, ktoré som spomínala, že pracujem denne na mojich projektoch. Začiatok roka 2018 som ale mala detox tela aj duše a to som mala na prídel len 60 minút na všetky moje IG účty denne a aj to sa dalo zvládnuť len s menším časovým stresom.

Môj web: http://juliantozy.com/
Blog: http://lifeisbetterinbikinis.net/
FB page blog: https://www.facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli/
IG blog: https://www.instagram.com/life_is_better_in_bikinis/
Môj eshop: https://www.gadogado.cz/sk/
FB page eshop: https://facebook.com/gadogado.cz/
IG eshop: https://www.instagram.com/gadogado.cz/

Ak by som si mala vybrať len jeden jediný nástroj na sebaprezentáciu bola by to moja FB page. Instagram je skvelý, no je to stále viac obrázková platforma kde takmer vôbec nezáleží na tom, čo k tej fotke napíšeš. Na FB page si ale chodím “vylievať srdiečko” a zdieľam tam moje radosti a sem tam aj starosti zo života.

8. Podľa mňa je Instagram momentálne najsilnejší nástroj na prezentáciu samého seba alebo svojej značky, máš nejaké tipy čo robiť alebo naopak nerobiť, aby si človek vytvoril väčšie publikum a zvýšil záujem o seba/značku ? Aké možnosti Ti tam chýbajú a privítala by si ich časom ?

Instagram určite vládne social scéne minimálne posledný rok a ja som za to veľmi rada. Baví ma čo všetko sa dá cez IG odprezentovať a rada skúšam všetky nové tools s ktorými príde. Čo by som ľuďom na IG poradila je aby sa prezentovali tak, aby sa raz za seba nemuseli hanbiť. Ľudia totiž strácajú zábrany a zabúdajú na to, že tieto platformy sú verejné. Takže byť viac nohami na zemi, nepretvarovať sa, na nič sa nehrať a ak Vás ľudia majú mať radi, tak budú. Verte mi že prirodzenosť je nádherná vlastnosť a aj cez online platformu akou IG je, vedia bežní smrteľníci, ale aj markeťáci z firiem odhaliť či to na nich len hráte alebo myslíte vážne.

9. Kto je tvojou inšpiráciou či už z brandže instagramu alebo bežného života (kľudne menuj, odkazuj) ?

Brandže Instagramu! Neverila som, že toto slovné spojenie niekedy uzrie svetlo sveta. 🙂 Z bežného života je mi obrovskou inšpiráciou Adela Banášová za to aká je a na nič sa nehrá, Milan Lasica ktorého považujem sa neskutočne charizmatického gentlemana a moji rodičia, ktorí zo mňa a sestry vychovali skvelých ľudí. Z online sveta je ťažké menovať, pretože mám z každej kategórie pár favoritov či už z domácej alebo svetovej scény a tak spomeniem aspoň Monami Frost, Dewii a Veroniku Ostrihoňovú z kategórie “Girls Power” a teda šikovné ženy.

10. Bez akých appiek, nástrojov v rámci software/hardware sfére by si sa
nepohla v súkromnom alebo aj v pracovnom živote a v čom Ti pomáhajú,
uľahčujú život ?

Telefón s kvalitným foťákom (momentálne mám Samsung S8 a som nadmieru spokojná), power banka najsilnejšieho kalibru, Macbook, slúchadlá a dobrá hudba a v neposlednom rade rýchly zdôrazňujem rýchly internet. Z appiek je to VSCO na úpravu fotiek, momentálne používam aj Unfold na krajšie IG Stories a v súkromí mám ráno po zobudení sa rande s aplikáciou s názvom Headspace.

11. Ako to vyzerá keď máš čas pre seba a nepracuješ, čomu sa venuješ, čo Ťa baví/zaujíma ?

Cvíčím jógu, idem si zabehať, pozriem si dobrý film alebo si uvarím dobré a zdravé jedlo! Tiež ma baví socializovať sa medzi ľuďmi, takže rada vybehnem s kamarátmi na dobrú kávu či pohár vínka.

12. Kde momentálne žiješ ? Tam kde žiješ, je to správne miesto kde by si chcela žiť aj po zbytok života, prípadne aké to je ? Naopak kde si nevieš predstaviť žiť, čo potrebuješ k životu, aby to bolo to pravé miesto pre Teba ?

Momentálne som v Sydney a na ostatné otázky ti odpovedať ešte neviem. Som tu len pár dní a je to celé čerstvé, nové, nepoznané a dobrodružné. Plánovať ale nikdy nič dlhodobo neplánujem. Teraz som tu v Austrálií a čo bude o rok je len vo hviezdach. K životu potrebujem blízky kontakt s prírodou či už to má byť pláž, oceán, les, hory, no potrebujem mať pocit, že sa do pár minút mám možnosť ísť niekam prejsť a zhlboka sa nadýchnuť.

13. Obľúbený film/seriál, obľúbená pesnička/pesničky na ktorých si poslednú dobu ideš ? Obľúbené jedlo a naopak jedlo, ktoré nemusíš ?

Milujem seriál Priatelia pozerám ho v pravidelných intervaloch posledných 10 rokov a 99% scén/dialógov už viem z hlavy. Tiež ma bavia Gilmorky a Orange is New Black. Film obľúbený nemám, ale ak na začiatku filmu povedia, že bol natočený podľa skutočnej udalosti má moju 100% pozornosť. Nemám rada a nepozerám scifi filmy a všetky tie strielačkové filmy. Tiež je možno divné, ale Harryho Pottera som videla len prvú časť aj to minulý rok na Bali a Pána Prsteňov asi len polovicu z jednej tých nekonečne dlhých častí. Z hudby milujem rap, rnb, funky a som totálny outsider na slovenskej a českej hudobnej scéne, ktorú na mojom playliste nájdete len minimálne. Žijem v časoch kedy boli v móde IMT Smile a Rišo Muller, takže kto vyhral minulý rok Superstar je pre mňa totálne nepodstatné. Som 8 rokov vegetarián a za foodporn považujem ázijskú kuchyňu! Vietnamská, indická, indonézska a thajská kuchyňa sú moje! Čo naopak nemusím je česká klasika ako sviečková či kôprová omáčka s knedlíkom.

14. Ktorá krajina/mesto je pre teba TOP čo si doteraz navštívila a prečo ?

Veľmi ťažká otázka a jedno TOP nevyberiem ani keby som veľmi chcela. Za krásne miesta považujem Srí Lanku, Bahamy, Nový Zéland a oblasť Sapa vo Vietname.

15. A konečne tu máme záver 🙂 ospravedlňujem sa za zdĺhavý rozhovor, ale ja to stručne neviem 😀 heh. Tvoje posledné slová, čo by si odkázala čitateľom ?

V prvom rade mi dovoľ veľmi pekne sa Ti poďakovať za skvelý rozhovor! Aj keď bol trošku zdĺhavý myslím, že znova padlo pár otázok ktoré sa ma ešte nikdy nikto v rozhovore neopýtal a to si veľmi cením! Čitateľom by som chcela odkázať, aby si neustále rozširovali svoje obzory či už cestovaním, pozeraním dokumentárnych filmov alebo aj čítaním kníh. Aby spoznávali nové kultúry, ľudí, chute a vône a opustili svoju komfortnú zónu, tak často ako je to len možné. Uvidíte aký dar tým do života získate.

Ďakujem pekne!
Juli 🙂

Ďakujem aj ja za poskytnutý rozhovor a som veľmi rád, že sa mi podarilo položiť pár otázok čo ešte nikdy neboli položené 😀 . Musím s Juli súhlasiť, treba spoznávať svet okolo seba, skúšať nové veci a stále sa kdesi posúvať (hlavne nie stereotyp), len tak môžme byť lepšími ľuďmi.  Do komentára mi napíšte Vaše dojmy a môžte si tipnúť kto bude ďalší v poradí zo série Sledujem-Spovedám ? . 

You may also like

2 komentáre

Iva 14. novembra 2018 - 23:54

Skvelý článok so skvelou Juli ?

Odpoveď
Lukáš Podracký 4. februára 2019 - 15:06

Ďakujem a súhlasím 🙂 !

Odpoveď

Zanechať komentár

CommentLuv badge